Odcinek 4 – Krzysztof Ostrowski, Luxon LED

itunes-logo-560x209 YouTube-icon-full_color rss

Odcinek 4 – Krzysztof Ostrowski, Luxon LED
 
W czwartym odcinku #FailurePodcast naszym rozmówcą jest Krzysztof Ostrowski, współtwórca i wiceprezes Luxon LED. Jest to pierwszy w naszym podcaście przedstawiciel niezwiązany ze startupami technologicznymi, a z branżą elektro-techniczną. Luxon sprzedaje nie tyle sam produkt, jakim jest oświetlenie LED, ale „oszczędność energetyczną” i na tym buduje swoją wartość i pozycję wśród klientów.
11 najważniejszych rad Krzyśka:
 
RADA 1: Pamiętaj, aby nie koncentrować się na samych studiach, ale szukać dodatkowych doświadczeń. Nie robiąc nic „zawodowo” w trakcie swoich studiów wpadasz w pułapkę przyjścia po studiach z gołym CV, do pracodawcy który nie widzi podstaw, aby spełnić Twoje wygórowane oczekiwania finansowe.
RADA 2: Wyjdź ze „strefy bezpiecznego studiowania” i przejdź na „własną odpowiedzialność”. Zdobywasz w ten sposób ważne umiejętności i doświadczenie, które dodatkowo zaprocentują gdy już na stałe zwiążesz się z poważnym rynkiem pracy.
RADA 3: Rozwijaj swoją adaptabilność. 70% zawodów, w których będą pracować nasze dzieci, jeszcze nie istnieją. Pamiętaj, żeby zawsze dbać o zestaw uniwersalnych umiejętności, które pozwolą Ci zmieniać swój zakres obowiązków w pracy.
RADA 4: Budując zespół, pamiętaj o analizie motywacyjnej potencjalnych kandydatów.
RADA 5: Szukaj do zespołu osób, które chcą być jego częścią składową, a nie tylko poszukują ciepłej posadki i odpowiednich zarobków.
RADA 6: Jako menedżer, pamiętaj o kwestiach strategicznych. Nie popadaj w nadmierne koncentrowanie się na sprawach operacyjnych, które powinieneś delegować na swój zespół lub nowych członków tego zespołu.
RADA 7: Jeśli jako założyciel dopuszczasz, że produkt może być niedoskonały (lub zwyczajnie „psuć się”), nie oczekuj najwyższej wydajności, jakości pracy i najlepszych decyzji od swoich pracowników.
RADA 8: Pamiętaj, że porażka powinna zawsze motywować do poprawy i poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań
RADA 9: W branży elektro-technicznej marketing jest bezpośrednio powiązany ze sprzedażą i to handlowiec jest najlepszym frontmanem firmy.
RADA 10: Nie bój się oddawania odpowiedzialności. Nie możesz w nieskończoność angażować się we wszystkie elementy operacyjne swojej organizacji.
RADA 11: Zawsze dbaj o swój rozwój oraz dodatkowe formy edukacji.
Kontakt do Krzyśka:
Twitter: @krzostrowski (https://twitter.com/krzostrowski)
Blog: już wkrótce 😉
Dzięki za Waszą uwagę. Zapraszamy do nas ponownie już 15 marca, w następnym odcinku naszym gościem będzie Mateusz Warcholiński.


Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych odcinkach na bieżąco, zostaw nam swój e-mail. Obiecujemy, że nie wyślemy żadnego spamu, dbamy o Twoją prywatność i Twoje dane.

Email marketing software powered by FreshMail